Jump to Navigation

Slavnostní otevření nové přístavby knihovny

V pondělí 22. září 2014 otevřela Západočeská univerzita ve svém areálu na Borských polích přístavbu univerzitní knihovny, vybudovanou v rámci projektu RIPO.

Přístavba knihovny se rozkládá na ploše 2 800 m2. V rozšířeném volném výběru se zvýšil počet studijních míst na 238 a celkový knihovní fond knihovny Bory díky větším prostorám narostl na téměř 180 tisíc exemplářů. Vznikly zde nově studovny dvojího typu: V pěti skupinových studovnách s možností použití moderní audiovizuální a výpočetní techniky je celkem 53 míst, kde mohou studenti pracovat v týmech a na místě prezentovat ostatním svoje výsledky. Devět individuálních studijních boxů je určeno těm, kteří preferují samostatný způsob studia.
Vybavení knihovny obohatily nové technologie jako samoobslužný systém SelfCheck, který umožňuje bezobslužnou výpůjčku knih, bibliobox, prostřednictvím něhož mohou čtenáři vracet knihy i v době uzavření knihovny, nebo systém Summon, umožňující prohledávat více informačních zdrojů knihovny z jednoho rozhraní. Knihovníci pamatovali i na relaxační zónu pro studenty, vybavenou křesílky v příjemných pastelových barvách, k dispozici je také malá kavárna. Součástí nové budovy je rovněž informační centrum, v němž najdou radu a pomoc například zahraniční studenti nebo studenti se specifickými vzdělávacími potřebami.

Main menu 2

by Dr. Radut.